Z czego będziemy strzelać – cz.2

Drugim najczęściej zadawanym pytaniem jest to, które dotyczy broni samej w sobie – czym różni się broń sportowa od kolekcjonerskiej, bojowej, szkoleniowej? Śpieszymy z pomocą i odpowiadamy – różnica praktycznie nie istnieje.
W bardzo wielu przypadkach konkretna jednostka broni została zakupiona w konkretnym celu na jaki zostało wydane pozwolenie na broń. Ta sama jednostka, np. pistolet Glock, może być bronią sportową, kolekcjonerską, bojową lub szkoleniową. Podany przykład dotyczyć może nieomal każdej broni. Bo czy start poczciwy Garand nie może strzelać w zawodach long shot? Może. Czy Mosin może być elementem kolekcji broni palnej? Może. Czy przyszłych strzelców można szkolić z kałasza? Można. Pod tym względem różnica jest wyłącznie w zapisie jaki widnieje w dokumentach broni.

Oczywiście temat nie jest tak prosty i dałoby się go rozwinąć o szczegóły i didaskalia ale nie tu miejsce na to i czas. Najważniejsza dla Was, drodzy strzelcy, informacja to taka, że jeżeli mamy coś w naszym arenale to jest to dla Was do wykorzystania, Wam służy i możecie tego swobodnie i leganie korzystać.

Ze strzeleckim pozdrowieniem,

My.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *